گل خونه

پوپو عزیز در آخرین پست وبلاگش مطلبی با این عنوان دارد که در بخشی از آن می نویسد:

" اما سئوال ایجاد شده، روندِ موزون جامعه‌ی ماست که بدون گذر حقیقی، با یک پیچش، مخفی فرهنگ خودش را دور زده و امروز به شکل یک شبهه در تدبیر امور، عیان گشته است. جامعه‌ی ما، به دور از فرهنگ‌های بیگانه، برای انسان حدود بسیاری را متصور بوده که امروز این حدود به نرمی در حال شکستن است. به نظر شما، رابطه‌ی زن و مرد، در تفاوت نسلی ایران به چه شکل هویدا شده است؟ "

و در جایی دیگر می گوید:

"پس سهم دروغ در این میان کجاست؟ اینکه من باکره‌ام مسئله نیست. اینکه حقیقت کتمان می‌شود و بدون بر خوردن، همه خودمان را فریب می‌دهیم اتفاق دلخراش است. ما در ظاهر به فرهنگمان معتقدیم اما آن را برای دیگران دوست داریم. "

 

به واقع تا کجا برای کتمان حقیقت یا مبارزه با آنچه که طبق سنتها و عرف جامعه سالها و از نسلی به نسل دیگر تزریق شده پیش می رویم. تا کجا از طرفی ادای روشنفکرها را در میِ آوریم و از طرفی صحبت نجابت و پاکی که به میان می آید همه اعتقادمان و ایمانمان به شخصیت آدمها بر می گردد به قطره ای خون یا برگه ای از دکتر یا به قولی همان دختر آفتاب مهتاب ندیده. تا کجا اعتقادات پوسیده مان را می کنیم معیاری برای سنجش آدمها در حالی که می دانیم چقدر ماهرانه خودمان را گول می زنیم و چقدر ابله انه تمام تصورمان از یک رابطه جنسی  را به یک حالت تعمیم می دهیم، که تایید یا عدم تایید بر باکرگی باشد در صورتی که می دانیم به هزار و یک راه می توان با هزاران تن خوابید ولی باکره ( به معنای لغوی) بود نه باکره واقعی. تا کجا دخترانمان را با تفکرات غلطمان به قعر چاه می فرستیم که بهتر می دانید برای جبران کمبودی که کمبود فرهنگی است نه جسمی به چه کارهایی تن نمی دهند یا حتی دست به خودکشی نمی زنند...

به قول پوپو بیایید ذهنمان را روشن کنیم و در این ورطه سقوط و تاریکی دست و پا نزنیم  و نه به خاطر دختران این سرزمین که به خاطر مادران و دختران فردا، به خاطر زندگی هایی که فرو پاشید یا خواهد ریخت  ، به خاطر روشن شدن  ذهن خودمان ،برای یک بار هم که شده با خودمان صادق باشیم.

 واقعا از نظر شما بکارت یعنی چی؟ آیا حاضرید با دختری ازدواج کنید که قبلا رابطه جنسی داشته است؟

نوشته شده در شنبه ٢ آذر ۱۳۸٧ساعت ۱٢:۱٠ ‎ب.ظ توسط الهه نظرات () |

Design By : Mihantheme