حریم شخصی

دیشب که از کلاس داستان نویسی اومدم بیرون مثل سیل بارون میومد ، با این خیابونهای پر از چاله چوله که کافیه یک بارون بیاد و تبدیل به استخر بشه نمی دونم بعضی از این راننده ها چه لذتی میبرن وقتی می بینند یک عابر پیاده داره کنار خیابون راه میره بیشتر گاز بدن و با مهارتی خاص هر چی آب توی چاله ها جمع شده بپاشن بهت، جوری که فقط یک شامپو کم داری که دوش گرفتنت کامل بشه!

توی تاکسی یه آقایی حدودا سی و پنج ساله کنارم نشسته بود که با موبایلش صحبت می کرد ، خب وقتی رادیو ماشین خاموشه و شیشه ها بالاست و سکوت کامل برقراره و یکی داره اون ورخط با صدای شدیدا" زیر زنانه و با جیغ جیغ حرف میزنه ناچارا" میشنوی (چقدر این صداهای جیغ جیغو روی اعصاب منه). بیچاره  هی سعی میکرد آرومتر صحبت کنه ولی خبر نداشت که صدای اون ور خط از صدای آروم این به مراتب بیشتره. از لحظه ای که توی ماشین نشستیم خانوم یک ریز آقا رو سیم جیم می کرد و سوالهای مختلف می پرسید ، حالا چقدر قبل از سوار شدن هم داشته بازجویی می کرده دیگه خدا می دونه، خلاصه از لحظه به لحظه روزانه این بیچاره سوال کرد و این هم با صبر و حوصله تمام جواب میداد و از هر چند جمله ای که میگفت یکهو بر میگشت می گفت " ببخشید عزیزم! رفتی خونه حتما دوش بگیرو خودتو خشک کن که سرما نخوری!" و دوباره سوالها ادامه داشت تا جایی که دیگه من حالت تهوع گرفتم و هندز فری موبایلمو گذاشتم گوشم که موزیک گوش بدم به جای این مزخرفات...خلاصه با ترافیک وحشتناک روزهای بارونی وقتی ۴۵ دقیقه بعدش رسیدیم مقصد و من موزیک رو خاموش کردم با کمال تعجب دیدم این آقا هنوز داره فک می زنه و جواب پس میده!! مطمئنم که طرف مقابل جز اون دسته از خانومهاست که هر بار هم این آقا پیشش هست موبایلشو چک میکنه و زیر و رو میکنه...زشت ترین و توهین آمیزترین کار ممکن!

واقعا برای من جای سوال که چی باعث میشه که چه زن یا مرد ، به خودش این اجازه رو بده که طرف مقابل رو اینجوری مورد باز جویی قرار بده طوری که انگار یک کار روتین وکاملا عادیه و به حریم شخصی یک آدم تجاوز کنه و از طرفی اون شخص هم تا این حد تن به این خفت و خواری و توهین میده که به جزئی ترین و بی اهمیت ترین سوالها جواب بده؟!!

/ 12 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
لومير

ولي باور كن مردها از اين جور زنها بيشتر خوششون مياد . چون تا حالا من يكي هر چي روشنفكر بودم و كاري به كار طرف مقابلم نداشتم آخرش بي دليل گذاشت و رفت

نیلوفر

حالا می دونی بدبختی کجاست ؟! این که اینجور زن ها معمولا خیلی به خودشون مینازن و خودشون رو خیلی زرنگ و با سیاست قلمداد می کنند .

بی نام!

البته اون آقا که توی خودرو شروع به صحبت با موبایل کرده هم به حریم دیگران تجاوز کرده. دوستت نیلوفر هم راست می گه. این جور خانم ها خیلی هم خودشون رو زرنگ می دونن و حتی اعتقاد دارن که خانم هایی که طرف مقابلشون را چک نمی کنن، حتما خودشون هم سرشون جای دیگه گرمه!!! خودم به تازگی با یکی از همین موجودات زرنگ و همه چیزدان برخورد داشتم و جالب اینجا بود که تازه پی بردم این خانوم که منو زیر منگه میگذاشت که کجایی؟ چرا نرفتی خونه؟ کی از سر کار در اومدی؟ کی اومد پشت خطت؟ خودش در همون روزا... بله!!! پناه بر خدا!

دلقک

سلام . اگر مرد بودی تا حالا عادت کرده بودی . من هیچ وقت این کار رو نمی کنم . ولی در نود درصد اوقات طرف مقابلم این کار رو می کنه و من هم ناچارم بپذیرم و به این مزخرفات جواب بدم . در ضمن اکثر خانمها به من می گن تو لابد بی تفاوتی یا برات مهم نیستم . وگرنه تو هم منو چک می کردی !

علی

یکی میگفت رابطه مثل ماهی میمونه....زیادی سفت بگیریش یا زیادی شل...در میره!!

رضا

سلام به عقیده من ( اگه زیاد قضیه را سفید و سیاه ندیده باشم ) 2 عامل در این رابطه وجود داره یا خانم مریض تشریف دارن انواع وسواس های فکری و بیمارگونه یا اینکه آقا خیلی سوتی داده که خانم را به این حد رسانده در هر حال این جور مواقع نمیشه صرفا یه طرف قضیه را مقصر دانست ولی قاعدتا در هر 2 حال مشکل اساسی است و در هر دو مورد نیاز به مشاوره دارد عجیبه که ما انسانها خیلی از رفتارهای خودمان را که بیمارگونه است را عادی می دانیم و اصلا در صدد درمان آنها نیستیم شاید علت این داستان را باید در کم دانی یا نادانی یا نیازمندی و وابستگی و نگرانی افراد می بایست جستجو کرد

لیلا

ازآن زمان که قسمت این آسمان شدم تنهاترین کبــــوتر بی آشیان شدم روحم در این زمینه آبی حرام شد آواره چون برودت باد خزان شدم بر من نخند این همه، سلاخ سینه چاک! از دست تو روانهء این لامکان شدم دل در خیال خام رسیدن به نور بود ای شب! مجاب سفسطه ات ناگهان شدم من همچنان کبودی بالم نرفته است مردم! دوباره هم هدف سنگتان شدم فرهاد صفریان

ندا

سلام تو فکر کن مرده چقدر با حوصله بوده به سئوالاته زنه جواب میداده

رضا

زندگی رو زمین اتفاق میافته . از هر جهتی که نگاه بکنی مرده خطا کاره