ارغوانی

 

زن پک عمیقی به سیگارش زدو روی تخت دراز کشید. مرد سرش را میان دستهایش گرفت و چشمهایش را بست. زن دود غلیظی را با حرص بیرون داد و گفت: " تو دوست داری دروغ بشنوی ، من هیچ وقت نگفتم که همیشه می مونم."

مرد سکوت کرد و نیم غلتی زد.چقدر این انحناها را دوست داشت ، طرح اندام زن ، دوایری که او را به عمق می برد ، عمقی که گاه تا مرز تیره خاکستری بود و گاه تا اوج ارغوانی. چقدر این نگاه سرد و بی تفاوت را دوست داشت که گاهی رنگ عشق می گرفت. انحناها در هم می رفتند و از صورتی به قرمز و کم کم به ارغوانی می رسیدند.

زن پنجه اش را در موهایش فرو کرد ، چند طره آزاد و رها روی شانه های عریانش افتاد. نگاه مرد زنجیر شد به طره ها. عاشق این پیچ و تاب بود ، ساعتها مستانه شانه و نوازششان کرده بود و حالا...حتی فکرش هم دیوانه اش می کرد.

زن گفت: " قیافه آدمهای شکست خورده را نگیر ، خودت بهتر می دونی که قرارمون از اول همین بود."

مرد با خودش فکر کرد ، کاش برای یک بار هم که شده قیافه آدمهای حق به جانب را می گرفت ، برای یک بار هم که شده خودخواهی می کرد و به او می گفت که باید بماند ، چرا که تنها سهمش از این زندگی بود. ولی تنها با صدایی گرفته گفت:

" ولی می دونستی که چقدر دوستت دارم" و گیلاسش را تا نیمه پر کرد . احساس کرد قلبش دارد می ترکد ، در بالکن را باز کرد و بیرون رفت.

باد پرده را لوله می کرد و دزدانه روی پوست زن می خزید. مورمورش شد ، ملافه را کنار زد و پلیور مرد را از لبه تخت برداشت و پوشید. بوی عطر تنش همه وجودش را پر کرد و دلش مثل اولین بار لرزید. آه ، لعنتی...

هیچ چیز نباید توی تصمیمی که گرفته بود خللی وارد می کرد. کیف دستی اش را برداشت و یک بار دیگر بلیطش را چک کرد.ساعت پرواز چهار صبح بود ، باید زودتر آماده می شد . شماره نگهبانی را گرفت .

" آقا جلال؛ خواب بودی؟ تاکسی فرودگاه هر وقت اومد خبرم کن "

گوشی را که گذاشت مرد با گیلاس خالی به اتاق برگشت ، چشمهایش سرخ سرخ بود و آشکارا می لرزید. پلیورش را تن زن دید ، تنها چیزی که تن عریانش را پوشانده بود ، قلبش مثل تکه ای کاغذ مچاله شد.

" چقدر خوشگل شدی"

زن با دستپاچگی گفت: " من باید لباس بپوشم داره دیر میشه"

" هنوز که خیلی مونده"

" نه ، دو ساعت بیشتر نمونده ، یک ساعتی هم راه دارم تا فرودگاه "

منحنی ها تار می شدند و در هم می رفتند ، دوایر به عمق می رفتند و مرد را بیشتر در خود فرو می بردند و طرح اندام زن محوتر و محوتر می شد.

زن نگاهش را دزدید ، نمی خواست بیش از این خرد شدنش را ببیند. مرد نزدیکتر آمد ، دستهای لرزانش را روی موهای زن کشید ، چیزی در درونش فرو می ریخت.

زن خودش را کمی عقب کشید . " من باید برم آماده بشم"

" پس من هم میرم لباس بپوشم"

 " نه، زنگ زدم تاکسی فرودگاه میاد دنبالم ، قراره نگهبانی خبرم کنه"

مرد مثل مسخ شده ها سر جایش میخکوب شده بود " ولی قرارمون چیز دیگه ای بود ، تو داری..."

زن انگشتش را روی لبهای لرزان مرد گذاشت " حق با توئه ، خیلی بی انصافیه  می دونم ، ولی می خوام تنها باشم ، این جوری بهتره"

سر انگشتش را بوسید " ولی من باید خودم برسونموت ، زنگ بزن کنسلش کن"

صدای زنگ تلفن مثل پتک توی سرش کوبید ، زن رفت سمت تلفن ، صدایش می لرزید " باشه الان میام پایین"

مرد یک دفعه به خودش آمد ، رفت که لباس بپوشد. روی تخت را نگاه کرد ، پلیورش نبود.

چرخید سمت در ، زن رفته بود.

 

/ 14 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محسن داودی

میبینم که با شراب تلخ ( زهرا ) خوب ریختین رو هم [دست]

مردخائن

من جای یارو بودم پلوورم را ازش پس می گرفتم!

بی نام!

تنهایی شب همچون هیولای خوفناک تا صبح سینه ی مرد رو با دستای تنومندش فشار می ده. هر صدای هواپیمایی تا صبح بغض سنگین مرد رو بیرحمانه می شکنه. صدا دور می شه اما مرغ خیال مرد اون رو بی تابانه به جستجوی محبوبش تا درون اون غول آهنی می کشونه، غولی که تمام داشته هاش را با خودش می بره و بازگشتی هم درکار نیست. اما این پایان داستان مرد تنها نیست، که خنکای سپیده دم، تارهای نازک و روشن آفتاب، صدای گنجشک های شوخ و چابک هر چند در آغاز بی تفاوت و تکراری جلوه می کنن اما رفته رفته به مرد یادآوری می کنن که باید بلند بشه و آماده ی سفر بشه. بهش می گن که بی شمار منحنی های زندگی، منتهی به دشت های بکر و ناشناخته، منتظر گام های اون هستن. بلند شو مرد پرده رو کنار بزن، لبخند خدا پشت پنجره ست.دوباره متولد شدی. بلند شو و راه بیفت که زندگی خالی نیست.

علی

چقدر تلخ و قشنگ بود.. این آدرس جدید منه. http://enferaad.blogfa.com/

علی

خب....اینم یه جورشه دیگه...

جوجه اردک زشت

سلام: چه داستان جالبی بود. مثل زنجیر پست های پایینی رو هم خوندم. خیلی قشنگن. خودت می نویسی واقعاَ؟؟؟ اگه کار خودته خیلی محشره[گل]

محسن داودی

مدتهاست در این خانه ی به اصطلاح مجازی به امید نقد و نظری از تو که مخاطبم هستی برایت نوشته ام . نوشته ام و آمدی - لطف کردی البته - نظر دادی ، نقد کردی ، دلگرمی دادی و نقص هایم را به من گوشزد کردی که با تو توانستم این سالها را دوام بیاورم و این در خاطرم خواهد ماند که اگر رشدی هم بوده همه مدیون راهنمایی های توست . حال پس از گذشت این مدت دوستانی چون جان عزیز تصمیم دارند با ما یگانه باش را در یک محیط غیر مجازی تحلیل کنند . از تو نیز که در این مدت مخاطب وبلاگم بودی دعوت می شود که در این عصر زمستانی با ما همراه باشی و به همراه دیگر دوستان به کم و کاستی ها یا احیانا نقاط مثبت این وبلاگ بپردازی . پس میهمان ما باش ------------------------------------------- زمان : یکشنبه ٢٢/١٠/١٣٨٧ خورشیدی ساعت : ١٧ الی ١٩ مکان : خیابان سید جمال الدین اسد آبادی ( یوسف آباد ) - خیابان ٢١ - بوستان شفق -فرهنگسرای دانشجو - سرای کتاب

باران

نمی دونم چرا به نظرم بیشتر به بی رنگی شبیه بود تا ارغوانی ... . سلام مهربان ... برایم گلی از گلخانه ات بیاور ... گلدانهایم خالی مانده اند ...[گل]

روابط عمو می

بنا م خدایی که آرام دهنده دلهاست با سلام وعرض احترام خدمت شما دوست عزیز[گل] در ادامه سلسله جلسات نقد وبلاگها ، که هر هفته به طور منظم برگزار می شود ، در این هفته به بررسی و نقد وبلاگ بامایگانه باش پرداخته می شود . لذا بدينوسيله از جنابعالي جهت شرکت در اين جلسه دعوت بعمل مي آيد. پيشاپيش ازحضور گرم و صميمي شما تشكر و قدر داني مي شود . وعده ديدار ما : يکشنبه 22 /10 / 1387 ساعت 17 الی 19 نشانی: خيابان سيد جمال الدين اسد آبادي ( يوسف آباد ) - خيابان ۲۱ - بوستان شفق - فرهنگسراي دانشجو - سراي کتاب