جعبه چوبی

به صورتش نگاه کرد مطمعن بود که حواسش به او نیست.مثل همیشه غرق در تلویریون شده بود .به آشپزخانه برگشت ،یاد روزهای اول زندگی مشترکشان افتاد.خنده اش گرفت، چقدر سعی می کرد غذایی را که درست می کرد به بهترین نهو ممکن بیاراید و چقدر توی ذوقش می خورد وقتی او بی اعتنا به آن همه سلیقه که به خرج داده بود فقط سر میز می نشست و بی هیچ حرفی غذایش را می خورد.حالا مدتها بود که گاهی اوقات حتی غذا را با ماهیتابه به سر میز می آورد.

هنوز خاطره بد آن شبی که به نظرش خوشمزه ترین غذای عمرش را پخته بود در ذهنش بود ،همان شبی که او مثل همیشه بی هیچ حرفی سر میز نشسته بود و با پوزخندی به شمعهای روی میز اشاره کرده بود و پرسیده بود : مگه برق رفته ساغر!!

وباز توی ذوقش خورده بود و از آن شب تمام شمعهای توی خانه و اتاق خوابشان را جمع کرده بود و گذاشته بود توی انباری فقط برای زمانی که برق می رفت.

دوباره از آشپزخانه بیرون آمد، نگاهی به سینا انداخت که هنوز غرق تماشای تلویزیون بود پرسید: چای می خوری؟

سینا بی آنکه سرش را برگرداند جواب داد: آره ،می خورم.

اینبار با سینی چای برگشت و کنارش نشست. تلویزیون را خاموش کرده بود و روزنامه عصر را جلوی صورتش باز کرده بود و مشغول خواندن بود. نمی توانست صورت بی تفاوتش را ببیند که پشت کاغذهای روزنامه پنهان شده بود، ولی از همان پشت هم می توانست نگاههای بی تفاوتش را تجسم کند.

آن سالها وقتی او زیاد روزنامه می خواند و توجهی به ساغر نداشت پشت سرش می ایستاد و دستهایش را دور گردنش حلقه می کرد، صورتش را به صورت او می چسباند و با یک حرکت ناگهانی خودش را در آغوش او می انداخت و با یک بوسه طولانی جای هر گونه اعتراض را از او می گرفت و در آخر روزنامه را که زیرش مچاله شده بود به آشپزخانه می برد و در کاغذهای باطله می انداخت . ولی حالا همه روزنامه هایشان سالم سالم بود چون او دیگر با خیال راحت همه روزنامه هایش را می خواند.

از کنارش بلند شد ،چرخی در اتاق زد، دستی روی میز کشید ،سر انگشتانش را نگاه کرد، به آشپزخانه رفت و با دستمال گردگیری برگشت و مشغول شد. وسواس عجیبی پیدا کرده بود. هر روز تمام خانه کوچکشان را که با سلیقه خاصی چیده و تزیین شده بود تمیز می کرد .

سینا دوباره زیر لب غر زد : چقدر این شیشه ها را تمییز می کنی مگر نمی بینی که تمیزند، تو که انقدر وسواسی نبودی ساغر!!

به آشپزخانه برگشت می خواست برای خودش کیک بپزد ، آخر شب تولدش بود .در یخچال را باز کرد تخم مرغ و آرد را از یخچال بیرون آورد رغت سراغ کتاب آشپزی اش خیلی وقت بود کیک درست نکرده بود. بی هدف شروع به ورق زدن کتاب کرد ،کیک شکلاتی، کیک نسکافه، کیک ساده ،کیک توت فرنگی... عاشق کیک توت فرنگی بود ولی تو اون فصل توت فرنگی از کجا کیر می آورد؟

دوباره به ورق زدنش ادامه داد و کتاب را بست. تخم مرغها و آرد را به یخچال برگرداند . از پختن کیک منصرف شده بود. دوباره به فکر فرو رفت ؛یاد اولین جشن تولد بعد از ازدواجش افتاد با ان همه دوست و آشنایی که دعوت کرده بود. چقدر آن شب خوشحال بود؛ با آنکه تمام کارها را خودش به تنهایی انجام داده بود اصلا احساس خستگی نمی کرد.

چقدر از هدیه سینا خوشحال شده بود انگار دنیا را بهش داده بودند . چیزی که همیشه دلش می خواست ؛یک جعبه موزیکال چوبی با یک گردنبند زیبا که قبلا وقتی از جلوی ویترین یک مغازه توی خیابان ویلا می گذشتند از همان مغازه هایی که چیزهای قدیمی و قشنگی داشت ساغر با خودش کفته بود چه گردنبند قشنگی و آن را در گردنش تجسم کرده بودو حالا ان گردنبند قشنگ توی جعبه چوبی بود.

از آن شب به بعد موزیک آن جعبه برایش شده بود قشنگترین و خاطره انگیزترین آهنگ دنیا.

روزی که سینا با عصابنیت زد و جعبه را شکست، قلب ساغر برای همیشه شکست.

دوباره با صدای سینا که می گفت چقدر توی آشپزخانه ور می روی؟ به خودش آمد.

نیمه شب شده بود. نمی دانست چندین ساعت در آشپزخانه بوده و با افکارش بازی می کرده.

سینا گفت : من می روم بخوابم زیاد سر و صدا نکن.

ساغر گفت : شب بخیر و مثل هر شب رفت که ستاره ها را بشمرد.

نویسنده: خودم

/ 26 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
mikael

با سلام چند وقتی سرم شلوغ بود و نتوانستم به شما سری بزنم اميدوارم من را ببخشيد.جذبه ی عشق بنازم که دم مردن شمع //گریه اش جز در پی ناکامی پروانه نبود .به بی نام و نشانها هم سری بزن. يا حق

roshanak&arghavan

سلام دوست خوب! خيلی زيبا می نويسی! اين گونه زيستن ها اکنون عادی شده اند! تلخ اند اما متاسفانه زندگی ها را با عشق های آتشين و کورکورانه شروع کردن تلخی و سردی را هم به دنبال دارد! موفق باشی و شاد!

madjidam

البته این آیدی دیگه همیشه آفه ولی گذاشتم که خالی نباشه حالا در مورد داستان اين جعبه موزيکال چوبيه يه کم به دلايل مشخصه اذيت کنندس بقيه داستان خيلی قشنگ بود . بازم ميام . بدرود

hamid

سلام ممنون از کامنتت / من کی باشم که بخوام از شما ( بچه محل ) گله کنم / موفق باشی/

واثق

سلام. سلام. امروز فرصت کردم و رفتم حدود ۲۰ متن آخرت رو خوندم. و خيلی هم لذت بردم. شعرها بسيار زيبا بود و همينطور داستانها. و همينطور اين داستان تلخ. به نظر دلتنگ ميای. اميدوارم که دلت شاد باشه

mahmood

سلام.شب بخير دوست عزيز.داستان خودتون بود؟انشاءالله اون روز که اين اتفاق بيفته برای شما،من و بقيه نيفته.اگر هم افتاد مهم نيست.چون مهم اينه که خودمون به فکر خودمون باشيم.پس ساغر نبايد ناراحت بشه.البته نه اينکه سينا و سيناهای ديگه کارشون درست بوده.ساغرها بايد تامل کنند.

leila

سلام وب جالبی داری موفق باشی خوشحال ميشم به منم يه سر بزنی

مهدی

سلام/ من برای اولين باره اينجا ميام / دست به قلم زيبايی دارين/ اگر اجازه ميدهيد لينک شما را اضافه نمايم/ممنون که سرزدی /هميشه شاد و سلامت و پيروز باشی /مهدي

محسن«دردهاي تنهايي»

سلام الهه..........خوبی؟..خيلی وقته ازت خبری نيست........اين داستانت رو هم خوندم..خيلی قشنگ بود.......منتظر نوشته های بعديت هستم....زنده باشی......محسن

نيما

سلام الهه عزيز؛ دست مریزاد . نوشته ات بقدری زیبا بود که فرصت فکر کردن در مورد نوشته جدیدت را از من گرفت و حیفم آمد از کنارش بگذرم. نوشته ات در کنار زيبايی سرشار از توصيه های ارزشمند زندگی بود. اعتراف ميکنم تحت تاثير قرار گرفتم. حتما سراغت خواهم آمد انشاا..