نزدیکای خونه آقای الف یادش می افته که یه آهنگی رو بزاره من گوش بدم ، با تردید از توی آینه ماشین منو نگاه میکنه و میگه " بزارم؟ آرایشت به هم نخوره" و لبخند میزنه. میگم" یعنی اینقدر فاجعه است؟" و به خودم میگم دیگه کیه که ندونه تو چه آدم دیوونه و احساساتی هستی  که قبلش بهت هشدار نده، فاجعه کدومه... میگم " بزار ، حالا از کی هست ؟" میگه شعرِ فریدون مشیری که تا حالا نشنیدی. میدونه که تقریبا همه شعراشو از حفظم. میگم محاله که نشنیده باشم. صدای ضبط رو زیاد میکنه ، شجریان می خونه " تفنگت را زمین بگذار که من بیزارم از دیدار این خونبار ناهنجار "

دیگه برنمیگرده که نگاهم کنه ، می دونه که اوضاعم قمر در عقرب شده . من که حواسم دیگه نبود . میم بود که صداش در اومد " ای بابا دو بار بیمارستان آتیه رو دور زدی ها ، بنزینت زیادی کرده بده به من خب " آقای الف میگه بزار این آهنگ رو الهه گوش کنه میریم ، توی خونه که صدا به صدا نمیرسه که بتونه گوش کنه .

توی خونه اوضاع فرق میکنه ، یه سری نشستند پشت میز و به سلامتی هم بالا میرند. آقای ب که از صبح به مناسبت بازی تیم محبوبش خورده و عنقریبه که پاتیل بشه، یکی میگه صدای اون هایده رو زیاد کن، هایده داره میخونه " دیگه دنیا واسه من تاریکه ، زندگی کوره رهی باریکه ، آخر قصه من نزدیکه ..." رعنا به من نگاه میکنه ومن به اون. نه دیگه این اشکها و این چشمها آدم بشو نیست که نیست.

/ 4 نظر / 3 بازدید
قلمدوست

قشنگ بود اومدم بگم آپ كردم منتظر نظرت هستم فعلا

علی

اینم نشد وضع...پاتیل،غمگین...پاتیل، امیدوار...پاتیل،خشمگین....

کیتو

به ياد او ... ما باور داريم كه مي توان به برگ هاي خزان زده درختان ،‌ زندگي دوباره بخشيد و در پاييز ، بهاران را به ارمغان آورد ... بازارچه خيريه بنياد زينب كبري ،‌ ميعاد شما و بهاراني ديگر زمان : پنج شنبه 30 مهر ماه و جمعه 1 آبان ماه از ساعت 10 الي 23 مكان : خيابان اقدسيه ،‌ كوچه نيلوفر ، پلاك 5 جديد http://www.zeynab.ir/