رخوت سرد

برگ خشک چناری روی آب می رقصه و پیش میره ، آرامشش رو به هم می زنم و سرمو می کنم زیر آب و کمی بعدتر نوک انگشتای پام هم از سطح آب خداحافظی می کنه و همون پایین می مونم...خنکی آب رو تا زیر پوستم احساس می کنم و حبابهای ریزی که بالا می روند ، پایین تر سردتر و تاریکتر ، همه چیز رنگ دیگه ای میگیره ، صدای پرنده ها دور میشه و جاشو به یه سکوت و خلسه خوب میده ، طرح معوج اندام رعنا رو از این پایین می بینم که توی آفتاب و کنار استخر خوابیده و خورشید این پایین، فقط درخشش نورهای طلایی و انعکاسی روی آبه و نه هیچ چیز دیگه و فکر می کنم خورشید اینجا شاید مهربانتر است . بازم میرم پایین تر ...گوشهام احساس سنگینی می کنند و روحم حس سبکی و بودن درخلا بی زمان. این پایین میشه به همه چیز فکر کرد و به هیچ چیز فکر نکرد، میشه رفت و برگشت ، میشه رفت و هرگز برنگشت ، میشه گریه کرد و خندید ، میشه فریاد زد و سکوت کرد، میشه از عشق لرزید... دقیقه ای بعد سایه ای که با نگرانی توی آب سرک می کشه و صدام میزنه و دنبالم می گرده یاد آوری می کنه که یکی اون بالا منتظره . بالاخره رضایت میدم که از این سطح سرد رخوتناک بیام بیرون " چقدر اون پایین می مونی ، ترسیدم دیوونه ...نفست نگرفت این همه وقت؟!! "... و چقدر عجیبه عکس العمل بدن به تصمیم روح و این نفس عمیق از سر بی نفسی . یاد تکیه کلام دوستم می افتم که هر وقت دیوونه بازی خطرناکی در می آوردیم با اون لهجه بامزه ارمنی اش می گفت " عشق داری بمیری ؟!‌"

 دوباره صدای پرنده ها رو به وضوح می شنوم و خورشید درست بالای سرم ایستاده و با شدت تمام گرماشو روی تنم پخش می کنه ، از باغ همسایه صدای دلنشینی توی فضا پخش میشه و به ما میرسه ، صدای آوازه خوان مردم پاک که  همیشه دوستش دارم. چشمهامو می بندم و نسیم ملایمی از روی گونه ام رد میشه و برگ دیگه ای رو مهمون آب می کنه ...و من تازه می فهمم چقدر این بیرون می تونه متفاوت باشه و چقدر اون پایین موندن و هرگز بیرون نیومدن آسون!

/ 8 نظر / 3 بازدید
مهدیس

قشنگ نوشتی ... به تو امیدی هست

پدر

قشنگ بود...بخصوص خط آخر...

قله نشین

سلام بفرما ختم قران بفرما همسفر بشیم در ماه مبارک رمضان[گل]

علی

البته که گاهی این تجربه به نظر آسون میرسه....ولی ازش که بگذری چنان رشدی در تو ایجاد میکنه که حیرت آوره

بی نام!

خیلی لذت بردم از این یادداشتت. چه تصویر ملموسی ارائه کردی از مرگ و زندگی. یادداشتات داره رنگ و بوی خودت رو می گیره و داره زنانه تر هم می شه.

امیر سالار

"عشق به مردن"؟ حیفه. اونقدر خوب نوشتی که راحت حسش کردم.

نیلوفر

مطمئنی پایین موندن آسونه ؟؟!!

باران

و من نیز، به حوض که نگاه می کردم، فهمیدم ... . سلام مهربان ...[گل]