بازیگر

مرد هر وقت مطلب آماده برای تدریس نداشت به رئیس آموزشگاه زنگ می زد تا شاگرد ها آن روز برای کلاس نیایند و وقتشان تلف نشود. یک روز از پچ پچ های همکارانش فهمید ممکن است برای ترم بعد دعوت به کار نشود.

*****

 

مرد هر زمان نمی توانست کار مشتری را با دقت و کیفیت ، در زمانی که آنها می خواهند تحویل دهد، سفارش را قبول نمی کرد و عذر می خواست. یک روز فهمید مشتریان ش بسیار کمتر شده اند.

 

مرد نشسته بود. دستی به موهای بلند و کم پشتش می کشید . سیگاری آتش زد و به فکر فرو رفت. باید کاری می کرد. باید خودش را اصلاح می کرد. ناگهان فکری به ذهنش رسید. او می توانست بازیگر باشد:

*

*

*

 

از فردا صبح ، مرد هر روز به موقع سرکارش حاضر می شد، کلاسهایش را مرتب تشکیل می داد، و همه ی سفارشات مشتریانش را قبول می کرد.

 

او هر روز دو ساعت سر کار چرت می زد. وقتی برای تدریس آماده نبود در کلاس راه می رفت، دستهایش را به هم می مالید و با اعتماد به نفس بالا می گفت: خوب بچه ها درس جلسه ی قبل را مرور می کنیم. سفارش های مشتریانش را قبول می کرد اما زمان تحویل بهانه های مختلفی می آورد تا کار را دیرتر تحویل دهد: تا حالا چند بار مادرش مرده بود، دو سه بار پدرش را به خاک سپرده بود و ده ها بار به خواستگاری رفته بود.

 

حالا رئیس او خوشحال است که او را آدم کرده ، مدیر آموزشگاه راضی است که استاد کلاسش منظم شده و مشتریانش مثل روزهای اول زیاد شده اند.

 

اما او دیگر با خودش «صادق » نیست. او الان یک بازیگر است. همانند بقیه مردم!!!

 

 

 

 

 

 

/ 6 نظر / 3 بازدید
بی نام

اين يادداشت نوشته ي خودت بود؟

امیررضا

این واقعیتی است که همه ما با اون خودمون رو گول می زنیم! و باعث پسرفت و به فساد کشیده شدن جامعه مون می شه! وبلاگ خیلی خوبی دارید به شما تبریک می گم امیدوارم از این به بعد هم بتونم از مطالب شما استفاده کنم! [گل]

D W

حتما لینکشو پیدا می کنم و می گم بهت.... خیلی نامردیه از قول خودم دستورشو بذارم...... صداقت پر زد و رفت..... همه ما با نقاب هامون داریم زندگی می کنیم....... نقاب هایی که اگه یه روزی از صورتمون برداریم دیگه خودمون هم اون طرفشو شاید نشناسیم.......[گل][گل][گل]

رضا

بازی تمام شد همه رفتنند جز سکوت

نیلوفر

بازیگری هم کار مشکلیست در بعضی مواقع !!

مامان سارا

این خیلی تاسف برانگیزه که اجتماع حتی انسانهای سالم را هم به سوی بازیگر شدن سوق میده